ENTEGRASYON

Web Site Entegrasyon Hizmetleri

Entegrasyon Neden Gereklidir?


Web Site Entegrasyonu Nedir?

Entegrasyon işlemi, birden fazla sistemin değişiklik gösteren dijital haberleşme tipleri aracalığı ile sürekli veya döngüsel biçimde iletişim halinde olmaları ve bu şekilde; birbirinden bağımsız sistemlerin otomatik olarak tek bir sistem gibi çalışmalarını sağlamaktadır.

Birçok sektör, gerek imalatta gerek bilgi akışında çeşitli entegrasyonlar kullanmakta ve bu entegrasyonların en popülerlerinden biri olarak da “web site entegrasyonu” karşımıza çıkmaktadır. Pazar yeri entegrasyonları, SMS-OTP entegrasyonları, muhasebe entegrasyonları, sanal pos entegrasyonları ve XML entegrasyonları bu listenin başını çeken entegrasyon tipleridir.

Hedef Enformasyon Teknolojileri olarak bizler; işletmelerin entegrasyon ihtiyaçlarını karşılayarak, en uygun çözümleri sunuyoruz.

Web Site Entegrasyon Çeşitleri

Fiyat Karşılaştırma ve Pazar Yeri


Pazar Yeri Entegrasyonu

Her geçen gün büyüyen e-ticaret sektörü hiç şüphesizdir ki beraberinde yeni satış kanalları açmakta, ve buna bağlı olarak rekabeti artırmaktadır. Bu yeni satış kanallarını örneklendirmek gerekirse N11, Gittigidiyor, Hepsiburada, Akakçe, Sanalpazar, Cimri gibi ürün ve fiyat karşılaştırma sitelerini verebiliriz.

E-ticaret siteleri ve pazar yerlerinin stok, fiyat vb. bilgilerinin eşlenik ve güncel olması için, e-ticaret altyapılarınızı söz konusu pazar yeri entegrasyonları ile güçlendiriyoruz. Bu entegrasyonlar ilgili sistemin altyapısına endeksli olarak tam otomatik veya yarı otomatik olabilmektedir.

Karşılaştırma
XML Entegrasyon

XML ile Tedarikçi ve Bayi Veri Paylaşımı


XML Entegrasyonu

Bir e-ticaret sitesinde yer alan ürünlerin XML adı verilen iletişim tekniği ile bir başka e-ticaret sitesine aktarılması ve yine aynı yolla güncel tutulması işlemine XML Entegrasyonu denmektedir.

XML entegrasyonu 2 (iki) şekilde uygulanmaktadır. Birinci tip uygulama; dışarıdan yayınlanan bir XML dosyasından gelen verileri sisteminize entegre etme işlemidir. İkinci tip ise; sizlerin de XML yayını yapabilmesine olanak sağlamaktadır. Uzman yazılım personellerimiz ile sizlere ihtiyacınız olan XML çözümlerini kısa sürede sunuyoruz.

E-Ticaret – Muhasebe Programları Entegrasyonu


Muhasebe Entegrasyonları

Günümüzde pazarda aktif faaliyet gösteren birçok işletme, popüler muhasebe programlarını kullanmakta ve e-ticaret sitelerinden yaptıkları satışları, bu programlara aktarma konusunda sorun ve/veya kesinti yaşamaktadır.

Hedef Enformasyon Teknolojileri olarak e-ticaret siteleri ile Logo, Nebim, ETA, ORKA vb. muhasebe yazılımları arasındaki veri akışını sağlayan muhasebe entegrasyonları sunuyor ve bu sayede tüm işlemlerinizi tek kanaldan yönetme imkanı sağlıyoruz.

Muhasebe Entegrasyonu
SMS OTP Entegrasyonu

E-Ticaret – SMS Bağlantısı


SMS – OTP Entegrasyonu

OTP (One Time Passaport) entegrasyonu, kullanıcı için sadece bir defalık oluşturulan ve SMS olarak e-ticaret sitesinden gönderilen kişiye özel kodlardır. OTP entegrasyonu; genel olarak bankaların veya ticari işletmelerin kullandığı bir güvenlik uygulaması olup, kullanıcı girişi yaparken güvenlik amaçlı olarak gönderilen ve saniyeler içinde kullanıcıya ulaşması gereken mesajlardır. Kodların sonunda başka kişilerle paylaşılmaması gerektiği belirtilir.

SMS ve OTP entegrasyonları, telekomünikasyon şirketlerinin sağladığı API adı verilen iletişim kanalının web siteye entegre edilmeleri ile kullanılmaya başlanabilir.

E-Ticaret Banka Entegrasyonları


Sanal Pos Entegrasyonu

E-ticarette en çok tercih edilen ödeme sistemlerinden biri olan “banka kartı veya kredi kartı ile ödeme” metodu, mağazaların olmazsa olmaz özelliklerinden biridir. Kimi mağaza, banka bünyesinde tahsis edilen sanal pos sistemlerini kullanırken; Ipara, PayTR, Payu vb. tüm bankalarla anlaşmalı sanal pos şirketleri ile çalışan e-ticaret sistemleri yaygındır.

İster banka bünyesinde ister ortak ödeme şirketleri bazında tüm sanal pos entegrasyon işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Sanal Pos Entegrasyonu

İlginizi Çekti mi?


İşte Teklifimiz…

Eğer bu anlattıklarımızdan herhangi birine ihtiyacınız varsa veya farklı bir çözüm arıyorsanız tanışma vaktimiz gelmiş demektir.

TALEP FORMUMUZ aracılığı ile bize bilgilerinizi bırakırsanız analizlerimizi yapıp size hemen dönüş sağlarız.

Lütfen ilgili resmi seçiniz: Anahtar.