ÖZEL YAZILIM

Butik Yazılım Hizmetleri

ÖZEL YAZILIM ÇÖZÜMLERİ


Yazılım ve Programlama

Günümüz dünyasında teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte; kurumların, firmaların ve son kullanıcıların ihtiyaçları ve/veya talepleri sürekli değişmektedir. Bu kapsamda; daha fazla hizmet, dijital ortama taşınmakta ve her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte; zaman tasarrufu, iş kolaylığı ve etkileşimli iletişim sağlanması gibi avantajları ile sistemlerin verimliliğini arttırma gibi birçok konuda fayda sağlamaktadır. Bu sebepledir ki; yazılım faaliyetleri, 21.Yüzyıl ‘ın en hızlı yükselen sektörü olan bilişim dalında, en önemli role sahip alanlardan biridir.

Özel Yazılım

BUTİK PROGRAMLAMA


İHTİYACA ÖZEL YAZILIM

Özel programlama olarak da adlandırılan özel yazılım faaliyetleri; belirli bir kullanıcı veya kuruluşun ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda özel olarak projelendirilmiş faaliyetlerdir. Yaygın olarak kullanılan paket programların aksine, özel olarak geliştirilmektedir.

Hazır olarak tasarlanmış yazılım paketleri, genel çözümler barındırmakta olup; sektörel, firmasal ve/veya kişiye özel durumlarda eksik kalabilmektedirler. Bununla beraber içermiş oldukları “hazır scriptler (yazılıım paketleri)” nin fazlalığı, sistemsel açıdan istikrarsızlık, kaynak açısından fazla yüklenme ve bilgi kirliliği gibi durumlar da doğurabilmektedir. Çünkü farklı talep ve farklı ihtiyaçları, standart bir yapı ile karşılamak mümkün değildir. Bu durumun çözümü olarak da karşımıza “Özel (Butik) Yazılımlar” çıkmaktadır.

Özel yazılımlar, aynı zamanda işlevselliği sunmakta ve pratik çözümler sağlamaktadır. İhtiyaçlar doğrultusunda oluşturulmuş, özel yazılımlar çözüm odaklı olan yaklaşımlara sahip olacaktır.

Özel Yazılım Hizmet Sürecini basitçe “Projelendirme, Uygulama, Test Etme, Geliştirme ve Teknik Destek” olarak sıralayabiliriz.

Yazılım Projelendirme

Yazılım yaşam döngüsünün ilk aşamasıdır. Temel ihtiyaçlar belirlenir, proje için kaynak/zaman çalışmaları yapılır ve projenin nasıl başarılı bir şekilde faaliyete geçirebileceği belirlenir. Son olarak ise; aşamalandırma ile proje planlaması gerçekleştirilir.

Uygulama

Projelendirme aşamasında belirlenen UI (kullanıcı arayüzü), kodlama, tasarım uygulama vb. teknik faaliyetlerin gerçekleştirildiği aşamadır. Diğer bir deyiş ile; planlanan çalışmaların uygulandığı prosestir.

Test Süreci

Bu kısım uygulama aşamasında oluşturulmuş olan yazılımın; fonksiyonlarının test edildiği, kullanıcı geri dönüşlerinin (feed-back) toplandığı ve geliştirme öncesi ihtiyaçların yeniden belirlendiği aşama olarak karşımıza çıkmaktadır. Kaynak kullanımı, sistemin uyum içinde çalışması, kullanıcı akışı vb. birçok test kategorisinden oluşmaktadır.

Yazılım Geliştirme (AR-GE)

Test aşamasında yeniden belirlenen ihtiyaçların karşılandığı ve fonksiyonel eksiklerin giderildiği aşamadır. Teslim öncesi revize ve geliştirme bu aşamada yapılır.

Teknik Destek

Teknik destek aşaması, periyodik bakım faaliyetlerini kapsar ve/veya gerekli durumlarda sisteme teknik müdahale hizmetini içerir.

İşte bu noktada bizler, “Hedef Enformasyon Teknolojileri ve Akademi” olarak; her türlü butik taleplerinizi karşılayacak özel yazılım çözümleri sunuyoruz.

Neden Biz?

Klasik yazılım paketlerinin çoğunluğunun günümüzde firmaların taleplerini karşılamakta yetersiz kaldığından bahsetmiştik. Hedef Enformasyon Teknolojileri olarak; müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda en uygun olan özel yazılım çözümlerini geliştiriyor ve şirketlere/firmalara özel yazılım hizmetimiz sayesinde maksimum katma değer sağlıyoruz.
Sizin için oluşturacağımız, özel yazılım aşamalarımız ise şu şekilde ilerleyecektir:

  • Yazılım Taleplerinizi Dinliyoruz,
  • En Doğru İş Akışına Göre Senaryo Oluşturuyoruz,
  • Kodluyor ve Test Ediyoruz,
  • Yazılımı Kuruyor ve Eğitimini Veriyoruz.

İlginizi Çekti mi?


Bize Ulaşın…

Eğer bu anlattıklarımızdan herhangi birine ihtiyacınız varsa veya farklı bir çözüm arayışında iseniz tanışma vaktimiz gelmiş demektir.

TALEP FORMUMUZ aracılığı ile bize bilgilerinizi bırakırsanız analizlerimizi yapıp size hemen dönüş sağlarız.

Lütfen ilgili resmi seçiniz: Kamyon.