OPENCART E-TİCARET

Opencart Yazılım Geliştirme

OPENCART E-TİCARET


Opencart Nedir?

Opencart, açık kaynak kodlu ve tüm dünyada 500.000 ‘den fazla kullanıcısı ile kullanımı son derece yaygın olan bir e-ticaret yazılımıdır. PHP alt yapısı üzerine kurgulanmış ve MCV (Model-Controller-View) prensibi ile çalışmaktadır. Veritabanı olarak MySQL kullanmakta, Türkçe ve çoklu dil desteği mevcut bulunmaktadır.

Temel e-ticaret fonksiyonları Opencart ‘ın ücretsiz halinde mevcuttur. Ancak günümüz rekabet şartlarında etkin bir e-ticaret sitesi sahibi olmak gerekir ve temel fonksiyonlar yetersiz kalır. İşte bu noktada “Opencart Modülleri” adı verilen eklentiler ile yazılım geliştirilebilir.

Opencart ile E-tcaret

Profesyonel Destek ile Doğru Kurgu


Opencart Modülleri

Nasıl Çalışır?


OPENCART Modülleri Nedir?

Opencart E-ticaret sitelerine özel olarak yazılan ve tüm dünyada yazılımcılar tarafından geliştirilen eklentilerdir. Her bir Opencart Modülü, farklı bir veya birden çok fonksiyon eklemekte ve/veya geliştirmektedir.

Örneğin “Opencart Sanal Pos” eklentisi, e-ticaret siteniz üzerinden kredi ve banka kartları ile ödeme almanıza olanak sağlarken, “Opencart Mega Filter” gibi eklentiler ile ürün sergilediğiniz sayfalarda kullanıcılar, ürünlerinizi; marka, renk, fiyat vb özelliklerine göre süzme işlemi yapabilirler.

En popüler Opencart eklentilerinden bazılarını sıralamak gerekirse:

Seo Pack Pro, Ajax Quick Checkout, Opencart Sanal Pos, Revolution Slider, CSV Product Import/Export, X-Shipping/X-Payment Pro, X-Fee Pro, Mega Filter, Admin Quick Edit, Google Marketing Tools, ExcelPort, Product Option Image, XML Import/Export Pro

…gibi eklentilerle eksiksiz bir e-ticaret  sitesine sahip olmanız mümkün olup Prestashop, Woocommerce, Magento gibi benzeri ücretsiz açık kaynak kodlu yazılımlara nazaran e-ticaret eklentileri daha çeşitli ve ekonomik olmaktadır.

Opencart Modülleri Hakkında Daha Fazla Bilgi


Başlıca OPENCART Modülleri

SEO Pack Opencart

SEO Pack Pro

Opencart e-ticaret sitelerinin kod, içerik, URL ve resim yapılarını Google standartlarına uygun haline getirirken, otomatik oluşturma, toplu düzenleme, sitemap vb araçları ile en popüler Opencart SEO eklentisidir.

Ajax Quick Checkout Opencart

Ajax Quick Checkout

Kademeli Opencart Ödeme sayfasını, “Tek Sayfa Ödeme” sistemine çeviren eklentidir. Hangi alanların zorunlu olacağı veya gizleneceği tercihinden, standart ödeme metodu seçimi gibi birçok ayarı içinde barındırır.

sanal-pos-opencart

Opencart Sanal Pos

Anlaşmalı bankalarınızın sanal posu ile  Opencart ödeme sayfanız üzerinden, kredi kartı veya banka kartı ile peşin/taksitli şekilde ödemeler almanızı sağlayan Opencart Modülüdür.

slider-revolution-opencart

Revolution Slider

SEO optimizasyonunu koruyarak, istediğiniz şekilde ve tarzda slaytlar oluşturmanıza yardımcı olan bir modüldür. Slaytları oluşturmayı ve bütün özellikleri üzerinde değişiklikler yapmayı sağlar.

CSV-Product-opencart

CSV Product Import/Export

Bu modül ile ürünlerinizi CSV veri formatı biçiminde dışa aktarabilir, Excel kullanarak toplu düzenlemeler yapabilirsiniz. Ürünlerinizin verilerini başka sitelere aktarabilir, yedekleme ve/veya envanter yönetimi için kullanabilirsiniz.

x-shipping-opencart

X-Shipping/x-Payment Pro

X-Shipping ve X-Payment olmak üzere iki farklı modüldür. Özel kargo metodu ve ödeme metodu ekleyebilir, ürün, kategori, ödeme tipi, lokasyon vb. kriterlere göre fiyat ekleme ve indirim işlemleri uygulayabilirsiniz.

CSV-Product-opencart

X-Fee Pro

Bu modül ürünlerimizdeki fiyat değişikliklerini kolayca yapabilmemizi sağlar. Toplu/özel indirimler, nakliye fiyat değişiklikleri, fiyat güncellemeleri, adlandırmalar yapılabilir.

mega-filter-opencart

Mega Filter

Sayfa içi gelişmiş bir filtreleme modülüdür. Kategorilere, markalara, fiyat aralığına, seçeneklere veya ürün özelliklerine göre filtreler oluşturabilir, kullanıcılarınızın ürünlerinizi filtrelemesini sağlayabilirsiniz.

admin-quick-edit-opencart

Admin Quick Edit

Bu modül, sayfanızda düzenleme yapmak istediğiniz alanları, liste görünümünden ayrılmadan ve geleneksel öğe düzenleme sayfasını açmadan değerleri hızlı bir şekilde düzenlemenizi sağlar, böylece çok zaman kazanabilirsiniz. Ayrıca, sayısal değerleri göreli olarak ve aynı anda birden fazla öğeyi toplu olarak düzenleyebilirsiniz.

google-marketing-tools-opencart

Google Marketing Tool

Google/Facebook gibi  3. bir siteyi sayfanızla entegre etmenizi sağlayan bir aracı modüldür. Bu entegrasyon sonucu 3. sitelerdeki çeşitli pazarlama/reklam/etkileşim araçlarını aktif edebilir ve takip edebilirsiniz.

excelport-opencart

ExcelPort

Ürün, kategori, müşteri ve marka verilerinizi Microsoft Excel formatlarında dışarı aktarmanıza ve bu sayede toplu düzenlemeler yapmanıza olanak sağlayan Opencart Modülüdür.

product-option-image-opencart

Product Option Image

Ana ürünün farklı özelliklerine göre (renk, desen, doku, boyut vs.) görsellere tıkladığınızda sayfaya ana ürün olarak gelmesini sağlayan bir modüldür.

İlginizi Çekti mi?


İşte Teklifimiz…

Eğer bu anlattıklarımızdan herhangi birine ihtiyacınız varsa, Opencart ile e-ticaret yapıyor ve geliştirmek istiyorsanız tanışma vaktimiz gelmiş demektir.

TALEP FORMUMUZ aracılığı ile bize bilgilerinizi bırakırsanız analizlerimizi yapıp size hemen dönüş sağlarız.

Lütfen ilgili resmi seçiniz: Kalp.