SEO

Arama Motoru Optimizasyonu Hizmeti

Zirvede Olmak


SEO NEDİR?

SEO, Search Engine Optimization terimlerinin baş harflerinin birleşmesi ile oluşup, Türkçe karşılığı “Arama Motorları Optimizasyonu” anlamındadır. Basitçe; web sitenizin arama motorlarında ilk sıralarda yer alması için yapılan çalışmaların bütününe denir. SEO sayesinde hedef kitleniz sizi bulabilir, faaliyet gösterdiğiniz alanda bilinirliğiniz artar ve web sitenizin aldığı trafik yükselir. Bu da ticari açıdan bakacak olursak, daha fazla potansiyel müşteri anlamına gelir.

SEO uygulayabilmek için; Öncelikle arama motorlarının nasıl çalıştığını bilmeniz gerekir. Evet bir sürü arama motoru var, farkındayız! Hepsinin nasıl çalıştığını bilmiyorsanız endişelenmeyin.

SEO Nedir

Biz Biliyoruz!


SEO ÇEŞİTLERİ

Local (Yerel) SEO

Yerel faaliyetlerin veya işletmelerin arama sonuçlarındaki görünürlüğünü artırma amacıyla yapılan SEO tipidir. Daha fazla görünürlük sağlar ve yerel işletmelerin markalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin lokal bazda arama sonuçlarında üst sıralarda görüntülenmesi amaçlanır.

Kurumsal SEO

Kurumsal firmaların veya markaların arama motoru taramalarında kolayca bulunabilmek, üst sıralarda görüntülenebilmek ve bu sayede dijitalde marka konumlandırma faaliyetlerini güçlendirmek üzere teknik düzenlemelerin yapıldığı çalışmalardır. Firma bazında pazarın ayrıntılı analiz edilmesi, beklenti ve hedeflerin derinlemesine belirlenmesi sonrasında rakip ve sektör analizi yapılması gerekir.

E-Ticaret SEO

E-Ticaret web siteleri üzerinde kategori ve ürün odaklı gerçekleştirilen; ürün bazlı aramalarda satın alma potansiyeli olan kullanıcıları ilgili sayfalara çekme amacıyla yapılan SEO çalışmalarıdır. Satın alma potansiyeli olan kullanıcıların, marka savunucuları ve/veya müşteriye dönüşmesini hedefleyen SEO tipidir.

100% Organik SEO


SEO ‘NUN ÖNEMİ

SEO çalışmalarının kurumsal firmalar, e-ticaret firmaları, haber siteleri ve birçok blog için önemli bir dijital pazarlama ağı vardır. Etkin SEO teknikleri ile projelendirilmesi durumunda iyi sonuçlar alınabilecek olan SEO çalışması ile ürünleriniz ve hizmetleriniz, ilgili anahtar kelimeler üzerinden tespit edilip ilk sayfaya gelmeniz sağlanır. Böylece; marka bilinirliğiniz ve satış oranlarınız üst seviyelere çıkacaktır. Eksiksiz planlanmış bir Organik SEO çalışması birçok firma için etkili bir pazarlama faaliyeti olacaktır.

SEO 'nun Önemi
SEO Süreçleri

Adım Adım SEO


SEO SÜREÇLERİ

SEO süreci, pazarlama stratejinizin hayati bir parçasıdır. İçeriğinizi, potansiyel müşterilerin ve kullanıcıların önüne çıkarmanın yolu budur. SEO projelerinin dört ana süreci vardır: Anahtar Kelime/Pazar Araştırması, Web Site Optimizasyonu, Teknik SEO ve İçerik Seosu.

Projelendirme, pazarda faaliyetinize uygun ve içerik oluşturmak için kullanılabilecek anahtar kelime araştırmaları ile başlar. Daha sonra, insanlar sektörünüz veya işinizle ilgili anahtar kelimeleri aradığında; üst sıralarda yer alabilmesi amacıyla web sitesini arama motorları için optimize etme aşaması gelir. Teknik SEO, bir web sitesinin arama motorları için kodlama standartlarını karşıladığından emin olmakla ilgilidir. Böylece arama motoru botları, onları arama sonuçlarında doğru şekilde indeksleyebilir ve sıralayabilir. Ve özet bilgi vermek gerekirse sonraki adımlar; site içeriklerini (görsel, yazı, vb…) geliştirme, ziyaretçiler için ilgi çekici içerik oluşturma, imleme, statik çapraz çalışma ve bunlar gibi 40 ‘tan fazla alanda yapılan çalışmaları kapsar.

SEO’yla Zirveye Yolculuk


SEO NASIL ÇALIŞIR?

Web sitelerinizin içerikleri, özgünlükleri ve aranan kelime ile alaka düzeyleri, arama sonuçlarını etkileyen en önemli etkenlerden birkaç tanesidir. Bunlar ile ilgili bilgilere sahip olmanız, kendinizi ve web sitenizi devamlı olarak optimize etmeniz gerekecektir. Sonuç olarak tek seferlik bir çalışma bir süre sonra eskiyecektir. Bu durum sizi arama sonuçlarında geriletebilir. Biraz zor görünüyor değil mi? Bunca işiniz arasında bir de bununla uğraşmayın. Bırakın biz sizin için bu problemi profesyonel yaklaşımlar kullanarak çözelim.

SEO Nasıl Çalışır

ÖZGÜN İÇERİKLERİNİZİ OLUŞTURALIM !

  Web sitenizi ilk sıralarda görünebilir kılmanın bazı şartları var. Örneğin; içeriklerinizin özgün ve ilgili olması bu şartlardan biridir. Eğer içerik üretiminizi kitlenizin isteği doğrultusunda ve firmanızın kalite politikasına yakışır bir şekilde oluşturmak istiyorsanız, bu konuda da sizlere yardımcı olabilecek bir ekibe sahip olduğumuz bilgisini de şöyle bırakalım.

Bizimle Çalışın

ZİRVEDE KALIN


GOOGLE ‘da ÜST SIRALARDA OLUN

Arama motorlarında üst sıralarda yer almak istiyorsanız sizin için bir strateji oluşturmamıza izin verin ve siz sadece arkanıza yaslanın. Stratejimizi anahtar kelimeleri bilerek oluşturuyor ve başarıya ulaşacağınız yoldaki bütün kilitleri açmanıza yardımcı oluyoruz.

SEO çalışmalarınızı yaparken periyodik raporlarımız ile sizlere web siteniz üzerinden elde ettiğimiz başarının raporlarını sunuyoruz.

PAZAR ve RAKİP ANALİZİ

Sektördeki rakiplerinizin durumu, stratejileri ve web site trafikleri incelenerek bu analizler doğrultusunda aradaki farklar tespit edilip sektörün rekabet oranına uygun olarak strateji oluşturulur.

ANAHTAR KELİME ANALİZİ

Anahtar Kelime Analizi, hitap edilen sektörle ilgili hedef kitleye uygun aranma potansiyeli yüksek ve web sitenize görüntülenme getirecek olan kelimelerin tespit edildiği aşamadır.

İÇERİK OPTİMİZASYONU

Hedef kitlenize, anahtar kelimelere ve tıklanma oranınıza uygun olarak web siteniz için en özgün içerikler oluşturulur veya düzenlenir. Tüm sayfaların SEO kurallarına uygunluğu kontrol edilir.

MOBİL OPTİMİZASYONU

Artan mobil kullanım oranı ile mobile uyumlu web siteleri daha üst sıralarda yer almaktadır. Bu sebeple mobil kaynaklar incelenerek web sitenizin ihtiyaçları doğrultusunda web siteniz mobile uyumlu olacak şekilde optimize edilir.

KULLANICI DENEYİMİ

Arama motorlarının sıralama kriterlerinde üst sıralarda yer alan oturum süresi ve web sitesinin kullanıcıları memnun edebilmesi için kullanıcı deneyimi esas alınarak site içi kullanıcı etkileşimleri kontrol edilerek optimizasyonlar gerçekleştirilir.

SEO RAPORLAMA

Rekabetteki konumuz, markanızın durumu, hedeflerinize göre bir rapor oluşturulur ve veriler karşılaştırılır. Detaylı ve teknik raporlama ile proje süreçlerine hakim olursunuz. Pazardaki konumunuza göre SEO çalışmanız sürekli olarak güncellenir.

SIK SORULAN SORULAR


SEO HAKKINDA

SEO kalıcı mıdır?

SEO süreci; domain süresi, web site hızı, site altyapısı, içerik yapısı vb. teknik çalışmaları kapsayan bütün projedir ve bu konular üzerine yapılan çalışmalar web site üzerinde kalıcı bir etki oluşturduğundan, SEO çalışmaları da kalıcı olmaktadır.

Ancak web sitenin güncel tutulması, var olan içerik kalitesinin korunması gibi konular SEO çalışmaları sonrasındaki süreci direkt etkilemektedir.

SEO projeleri ne kadar sürer?

SEO projeleri, doğrudan arama motorları botları ile alakalı bir konu olduğundan buradaki asıl belirleyici husus arama motorlarının taahhütleridir. Google, web siteleri 3 saat ile 90 gün arasında bir sürede taahhüt eder. Yani yapılan bir çalışma 90. günde indexlenebilir. Bu taahhüt baz alınarak SEO projeleri, minimum 3 ay olmak üzere planlanır ve uygulanır.

3 ayın altındaki hiçbir süre gerçekçi değildir.

SEO çalışmaları ne kadar sürede sonuç verir?

SEO çalışmalarının gözle görülebilir etkileri, genellikle ilk ayın sonunda gözlemlenir ve düzenli olarak verilere yansır. Çalışmanın etkilerinin tamamen gözlemlenmesi arama motorlarının tarama ve işleme süreçlerine göre 4 aylık periyot sonunu bulabilmektedir.

SEO 'ya neden yatırım yapmalıyım?

SEO çalışmaları kalıcı etkiye sahiptir. Öyle ki bu etki düşük rekabetli sektörlerde artı hiçbir çalışma yapılmaksızın 5 yılı dahi bulabilmektedir. Üst sıralarda görünmenin iki yolu vardır. Bunlar SEO ve Reklam olarak karşımıza çıkmaktadır.

SEO projelerinin en önemli avantajlarından biri reklam ihtiyacı olmaksızın liste başında görüntüleme sağlaması ve buna bağlı olarak reklam maliyetlerini azaltmasıdır.

Kategoriler SEO üzerinde etkili midir?

SEO, tüm web sitesini kapsayan ve karmaşık yapılı bir çalışmalar topluluğudur. Her sayfanın arka planda kendine özgü bir yapısı ve arama motorlarını bu yapı ile ilgili bilgilendirdiği bir sistem yer almaktadır. Kategori yapısı, barındırdığı içeriğin tanımı ile ilgili bilgilendirme yapan ve bu içeriklere çatı oluşturan bir sistem olduğundan, etkili yapılandırılmış bir kategori SEO ‘su üst sıralarda listelenmeyi de pozitif yönde etkileyecektir.

Her sayfaya özel SEO çalışması yapılabilir mi?

SEO çalışmaları site genelini kapsayan temel gereksinimlere ihtiyaç duyar ve başlangıç aşamaları tüm siteyi etkileyecek teknik adımlardır. Ancak sayfa içeriği ve içerik geliştirmeleri ile sayfaya özgü SEO da yapılabilir.

Web sitem arama sonuçlarında çıkmıyor ne yapabilirim?

Bir web sitesinin arama sonuçlarında görüntülenmemesinin çeşitli ve çok ciddi sebepleri vardır. Bunların başında yanlış index yapısı, arama motorlarının botlarının engellenmesi, kopya içerik algılanması ve sandbox gelmektedir.

Bu sorunların giderilmesinde kesinlikle profesyonel bir SEO ekibinden destek alınması gerekmektedir.

İlginizi Çekti mi?


İşte Teklifimiz…

Eğer bu anlattıklarımızdan herhangi birine ihtiyacınız varsa, satışınızı artırmak ya da daha fazla kişiye doğru şekilde erişmek istiyorsanız tanışma vaktimiz gelmiş demektir.

TALEP FORMUMUZ aracılığı ile bize bilgilerinizi bırakırsanız analizlerimizi yapıp size hemen dönüş sağlarız.

Lütfen ilgili resmi seçiniz: Kalp.